EKO TRENDY W ORGANIZACJI EVENTÓW

Wróć

PIKNIK FIRMOWY W KLIMACIE EKO

Moda na wszystko, co eko zagościła już na dobre w wielu dziedzinach. Od lat sukcesywnie wzrasta świadomość tego, co zdrowe, zielone i ekologiczne. W świecie, który jest coraz bardziej zanieczyszczony, w którym niemal wszystko może wyjść spod drukarki 3D, otaczają nas sztuczne materiały, kable, żyjemy szybko, jemy śmieciowe jedzenie, a miłości szukamy w sieci, moda na ekologię, slow food i slow life jest doskonałą równowagą.

 

To jeden z tych trendów, który z pewnością będzie jeszcze bardzo długo na topie. Proekologicznej postawy uczą się już najmłodsi, nieco starsi orientują się na naturalne materiały w wyposażeniu wnętrz i modzie, czy ekologiczną żywność.

 

Moda na EKO dotarła również i do naszej branży. Eko eventy cieszą się niesłabnącą popularnością i wcale nie muszą polegać jedynie na wspólnym gotowaniu z organicznych produktów. W porfolio EE znajdziemy 'ekologiczne' imprezy organizowane dla dużych i małych, czego przykładem może być jedna z ostatnich realizacji, czyli EKO PIKNIK.  

 

Była to impreza przygotowana dla jednego z naszych klientów w przepięknej ogrodowej scenerii. Założyliśmy, iż nawet piknik firmowy można wyjąć ze sztampowych scenariuszy kojarzonych z klaunem, watą cukrową i kiełbaskami z grilla.

 

POMYSŁY NA PIKNIK FIRMOWY

Cały obszar pikniku został zaaranżowany w sielankowym klimacie, w skandynawskim stylu, z wykorzystaniem materiałów pochodzących m.in. z recyclingu. Do tego dołożyliśmy stylizowane krzesła, bukiety kwiatowe, ale także słomiane snopki, czy drewnianą jurtę, w której można było napić się piwa prosto z beczki, pochodzącego z lokalnego browaru.

 

Zaaranżowane na europaletach stanowiska cateringowe uginały się pod ciężarem koszy z owocami i warzywami. Na Gości czekały food trucki, lody oraz przekąski z sushi. Z myślą o integracji całych rodzin zostały przygotowane liczne aktywności i konkursy zarówno dla najmłodszych, jak i dla ich rodziców czy opiekunów, gdzie każdy z uczestników mógł odnaleźć coś dla siebie. Aby pobudzić chęć uczestnictwa w zajęciach zorganizowany został konkurs. Na koniec wydarzenia osoby biorące udział w zaplanowanych aktywnościach wzięły udział w losowaniu wyjątkowej wycieczki do Disneylandu.

 

Piknik firmowy został zrealizowany z myślą o wykorzystaniu kreatywności najmłodszych i zarażeniu tym nieco starszych uczestników. Poprzez liczne, nietypowe zajęcia i aranżacje pragnęliśmy stworzyć krainę, w której dzieci będą mogły rozwinąć skrzydła, a starsi będą mogli poczuć się jak za dawnych lat. Zaplanowaliśmy zajęcia w manufakturze maskotek oraz warsztaty szycia, które niezwykle spodobały się odwiedzającym. Każde dziecko mogło stworzyć swoją niepowtarzalną maskotkę i zabrać ją ze sobą do domu, co wzbudziło prawdziwe wybuchy entuzjazmu. Piknik był również okazją do sprawdzenia swoich umiejętności w strzelaniu z łuku, przeciąganiu liny, odbyły się kreatywne warsztaty ilustracji czy zabawy ruchowe z wykorzystaniem interaktywnych puf. W tak zaaranżowanym klimacie cudowna rodzinna atmosfera towarzyszyła uczestnikom pikniku przez cały dzień.

 

Sielankowo, zdrowo i ekologicznie - powrót do natury podczas eventu jest jak najbardziej możliwy. Co więcej, dobrze przemyślany, zaprojektowany i w końcu zrealizowany, może być niezwykle atrakcyjny i na długo zapadający w pamięć.

 

Zobacz również:

www.exclusive-event.pl/eko-piknik-firmowy