EVENTY NA ŚLĄSKU CORAZ BARDZIEJ POPULARNE

Wróć

ORGANIZACJA IMPREZ FIRMOWYCH NA ŚLĄSKU

W ciągu ostatnich kilku lat można zaobserwować, że Śląsk diametralnie zmienia swój wizerunek zmierzając w kierunku 'regionu spotkań'. Kapitalna komunikacja, rozbudowana infrastruktura hotelowa oraz stosunkowo niskie ceny, sprawiają, że Śląsk coraz częściej staje się pożądaną lokalizacją do organizacji konferencji biznesowych, kongresów, targów, eventów modowych, czy też uroczystych gali. Na szczególną uwagę zasługuje tzw. Strefa Kultury, powstała na terenie dawnej kopalni 'Katowice', na którą składa się Międzynarodowe Centrum Kongresowe, nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, nowe Muzeum Śląskie oraz znany wszystkim Spodek.

 

OBIEKTY EVENTOWE ŚLĄSK

Prowadzimy działania na terenie całej Polski, ale organizacja eventów na Śląsku jest wyjątkowo bliska naszemu sercu, stąd też mając kartę przetargową w postaci tak świetnej infrastruktury, niejednokrotnie przekonujemy klientów, by zorganizowali event właśnie tutaj - mówi Adriana Piekarska - właścicielka firmy. Promujemy nie tylko Strefę Kultury, ale i ośrodki kulturalne, m.in. powstałą na terenie dawnego szybu kopalni KWK 'Wieczorek' - Galerię Szyb Wilson, czy podziemia kopalni węgla kamiennego Gudio w Zabrzu.

 

ORGANIACJA EVENTÓW FIRMOWYCH ŚLĄSK, KATOWICE

Jednym z ostatnich projektów realizowanych przez Exclusive Event w Katowicach był projekt Secret Club stworzony we wspominanej już Galerii Szyb Wilson. Wybraliśmy tę lokalizację ze względu na jej industrialny charakter oraz wnętrza, jakimi dysponuje. Przy montażach, które trwały trzy dni, pracowało prawie 180 osób, a wszystko po to, by na jeden wieczór zamienić ogromną przestrzeń galerii sztuki w zupełnie nowe, niepowtarzalne i nie do poznania miejsce. Istotnym elementem produkcji była scenografia sceniczna - 20 metrowy ekran, na którym wyświetlane były animacje i wizualizacje przygotowane specjalnie na potrzeby pokazu mody, który w połączeniu z koncertem Margaret, był punktem kulminacyjnym wieczoru (zobacz galerię: www.exclusive-event.pl/event-w-katowicach-secret-club)

 

Innym eventem, jaki mieliśmy okazję organizować w Mieście Ogrodów, była gala jubileuszowa dla branży logistycznej. Aby podkreślić fakt, że główna siedziba klienta została przeniesiona ze stolicy na Śląsk, wybraliśmy salę bankietową Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

 

W rolę prowadzącej wcieliła się Agata Konarska, z kolei Gości na parkiecie bawił znany z programu Jaka to Melodia zespół Yaka Band. Gwoździem programu był koncert kultowego i doskonale wszystkim znanego zespołu Dżem. Muzycy nie zostali zaproszeni przypadkowo - zespół powstał na Śląsku i to właśnie tutaj rozpoczynał swoją ogólnopolską karierę. Oglądaj tutaj: https://www.exclusive-event.pl/gala-jubileuszowa-w-katowicach.

 

Zamysłem projektu było zaakcentowanie wyjątkowej tradycji tego regionu, stąd też w menu bankietowym pojawiły się elementy kuchni śląskiej. Nowoczesne wnętrza MCK doskonale harmonizowały z elegancką scenografią, a odpowiednia technika sceniczna dodatkowo spotęgowała efekt WOW. Ten ekskluzywny bankiet był pierwszym zorganizowanym w murach sali bankietowej MCK.

 

POMYSŁ NA ORGANIZACJĘ BANKIETU W KATOWICACH

Obecnie pracujemy na organizacją eventu w przestrzeni industrialnej, można powiedzieć, jeszcze nieodkrytej i nieznanej mass mediom. Mogę jedynie zdradzić, iż projekt będzie nawiązywał do klimatu, w którym technika występuje wraz z magią, a akcja utworów rozgrywa się w epoce wiktoriańskiej - erze rewolucji technicznej, wieku pary…

 

Cieszy również fakt, iż wraz z niezwykle dynamicznym rozwojem Śląska, zmienia się również podejście do dotychczas stosowanych praktyk marketingowych. Klienci są coraz to bardziej przekonani o wartości narzędzia, jakim jest event, jak również chętniej inwestują w różnorodne działania skoordynowane ze sobą i prowadzące do spotęgowania osiąganego efektu synergii (tzw. marketing zintegrowany).

 

Wieloletnie doświadczenie w branży eventowej oraz marketingowej pozawala nam z pełnym przekonaniem stwierdzić, że Śląsk jest miejscem ogromnych możliwości, a organizacja eventów na Śląsku to czysta przyjemność. Patrząc pod kątem biznesowym, posiada niesamowity potencjał - tym samym - mamy zamiar nadal promować region i proponować naszym klientom produkcje w najciekawszych obiektach aglomeracji śląskiej.  A jeszcze trochę ich zostało, szczególnie tych nie odkrytych …

 

Tekst: Adriana Piekarska - ekspert w dziedzinie event marketingu, właścicielka agencji eventowej Exclusive Event oraz marki Event Marketing Institute, trener biznesu, praktyk.

 

Zobacz również:

www.exclusive-event.pl/gala-jubileuszowa-w-katowicach