Jak zorganizować galę jubileuszową?

Wróć

Gala jubileuszowa to wydarzenie niezwykłe, o dużym znaczeniu emocjonalnym dla jego uczestników. Okrągła rocznica działalności firmy to bowiem wyjątkowe święto dla jej władz, pracowników oraz kontrahentów. To okazja do zintegrowania zespołu, docenienia tych najbardziej zasłużonych i tak po prostu do spędzenia cudownego wspólnego czasu. To bardzo podniosła chwila, która wymaga odpowiedniej organizacji, oprawy i szczególnego miejsca.

Gala jubileuszowa - jak podejść do tematu ?

Gala z definicji jest uroczystością z udziałem oficjalnych Gości. Aby utrzymać uroczysty charakter eventu należy zadbać o jego skrupulatne przygotowanie oraz dopracowanie w najdrobniejszych szczegółach. Jeśli takie założenia zostaną spełnione, możemy być pewni, że wieczór na długo pozostanie w pamięci Gości. Dla organizatorów gali jubileuszowej to nie lada wyzwanie, bowiem muszą połączyć część oficjalną, czyli wystąpienia i przemowy z efektem WOW, który powinien być niezwykłym elementem zaskoczenia.

Przystępując do pracy nad takim projektem, należy więc w pierwszej kolejności wysondować potrzeby klienta, czyli rozpocząć od analizy briefu. Dzięki temu mamy precyzyjną wiedzę o tym, czego nasz zleceniodawca oczekuje, jakie są wytyczne imprezy, jaka jest grupa docelowa i główny przekaz wydarzenia. Bogatsi w tę wiedzę tworzymy kreację, która z jednej strony musi nieść wcześniej ustalony przekaz, a z drugiej strony powinna być zaskakująca, oryginalna, angażująca i wyzwalająca cały wachlarz emocji od wzruszenia po śmiech. Pamiętajmy, że dobrze przemyślany i niosący z sobą odpowiednie emocje event może zdziałać więcej w biznesie, niejedna reklama.

Gala jubileuszowa - jak wybrać odpowiednią lokalizację ?

Niezwykle istotnym czynnikiem wpływającym bezpośrednio na pozytywny odbiór gali jubileuszowej przez Gości jest również lokalizacja. Przestrzeniami, które swą elegancją wpisują się w obraz gali jubileuszowej z pewnością są piękne sale teatralne, filharmonie. W każdej dużej aglomeracji do dyspozycji mamy co najmniej jedną taką przestrzeń, dla przykładu gala jubileuszowa w Katowicach może się odbyć w przepięknych przestrzeniach Filharmonii śląskiej czy NOSP-ru. Obiekty te to często piękne, wytworne sale i miejsca elitarnych spotkań z bogatą historią i tradycją, a czasem ultranowoczesne przestrzenie z niezwykle ciekawymi rozwiązaniami architektonicznymi. Eventy jubileuszowe w takich miejscach to niewątpliwie gwarancja powodzenia, jednak zachęcamy naszych klientów do podjęcia ryzyka i coraz częściej proponujemy na organizację gali jubileuszowej w Katowicach miejsca absolutnie zaskakujące - jak np. zrewitalizowaną walcownię cynku, czy elektrociepłownię z zabytkową halą maszyn. Atmosfera tajemniczości, nietuzinkowości - to duża szansa, że wydarzenie pozostanie na długo w sercach uczestników. Organizacja Gali jubileuszowej w takich przestrzeniach to są zwykle olbrzymie wyzwanie logistyczne i budżetowe, jednak zapewniamy, że warto się z nim zmierzyć. Wrażenia i emocje, które pozostaną w pamięci uczestników są po prostu nieosiągalne w innych przestrzeniach, a goście pozostają ze świadomością, iż zostali zaproszeni na galę zaprojektowaną i stworzoną specjalnie na tę jedną i jedyną uroczystość.

Pomysł na galę jubileuszową

W tym miejscu warto powtórzyć zdanie, które zdaje się być hasłem przewodnim branży.'Only sky is the limit'. Możliwości organizacji eventów są dziś bowiem niemal zupełnie nieograniczone. To jedynie kwestia naszej wyobraźni i budżetu klienta. Fakt, że obecnie niemal wszystko jest w zasięgu ręki powoduje, że organizatorzy prześcigają się w pomysłach, a uczestnicy eventów mają coraz większe oczekiwania. I dobrze, ponieważ wszyscy na tym korzystają.

 

Nie ma jednego najlepszego, czy uniwersalnego pomysłu na galę jubileuszową. Dużą popularnością cieszą się koncerty gwiazd, występy kabaretowe, pokazy taneczne czy akrobatyczne - ważne aby wszystkie atrakcje były spójne i dostosowane do oczekiwań klienta. Dziś z największym przekonaniem oferujemy klientom m.in. dwa autorskie scenariusze. Każdy z nich jest oczywiście elastyczny i może podlegać wszelkim modyfikacjom.

 

EtnoRock Music Festival w części nieoficjalnej gali przyjmuje postać prawdziwego rockowego festiwalu. Aranżujemy przestrzeń w prawdziwą arenę rocka, choć w nieco oryginalnej, bo dzikiej, etnicznej odsłonie. Goście biorą udział w koncercie najpopularniejszych rockowych utworów w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej.

 

Koncert Legend Muzyki Rozrywkowej to z kolei 90 minut niezwykłego przedstawienia. To wieczór, który rozpoczęty krótkim recitalem kwartetu smyczkowego, z każdą kolejną minutą nabiera tempa. Obserwujemy muzyczny ceremoniał serwowania jedzenia, niezwykle dynamiczne zwroty akcji, przerywniki oraz intra muzyczne. Na jednej scenie spotykają się tu wyjątkowi artyści, którzy mierzą się ze światowymi legendami muzyki pop-rockowej.

 

Oba scenariusze nadają się doskonale na galę jubileuszową. Zaskoczą, zachwycą, pobudzą emocje i sprawią, że goście jeszcze długo będą wracali do nich myślami. Jednak atrakcji eventowych, które można wykorzystać podczas uroczystości jubileuszowej jest wiele. Pamiętajmy też, że czasem mniej znaczy więcej. Nie zawsze taka gala musi być zorganizowana z rozmachem. Czasem aż prosi się, by było klasycznie, skromnie, bardzo elegancko. Jeśli jednak życzenie klienta jest inne, mamy odpowiedni budżet i niemal nieograniczone możliwości organizacyjne, włóżmy wysiłek w to, by było to wydarzenie wyjątkowe. Każdy element wieczoru można poprowadzić niesztampowo.

 

Jak widać gala jubileuszowa daje bardzo wiele możliwości. By osiągnąć zamierzony cel trzeba połączyć w jedną spójną całość dwie części, tak, by nie zanudzić, by zachwycić, by sprawić, że każdy uczestnik gali wyjdzie z niej usatysfakcjonowany, pełen pozytywnych emocji i wspomnień.