PIKNIK FIRMOWY KATOWICE & OKOLICE ŚLĄSKA

Wróć

Pikniki firmowe to dziś coraz popularniejsza forma integracji pracowników. To doskonałe narzędzie marketingowe, które - właściwie wykorzystane - przyniesie firmie realne korzyści. Wiosna, lato, czy wczesna jesień to okres, w którym aż prosi się o organizację imprez outdoorowych. Ponadto, to idealna forma spotkania oraz integracji zarówno dla samych pracowników, jak i często ich rodzin.

 

Dotychczas pikniki firmowe kojarzone były głównie z kiełbasą, piwem i często przaśną, głośną muzyką. Jednak na szczęście świadomość klientów, jak i Gości z każdą chwilą rośnie. Dziś to perfekcyjnie zaplanowany event firmowy, ze sprecyzowanym motywem przewodnim, z dopasowanym cateringiem i atrakcjami. Ale przede wszystkim to musi być impreza w atrakcyjnym miejscu.

 

POMYSŁ NA PIKNIK FIRMOWY ŚLĄSK

Wybór terenu pod piknik nie zawsze jest łatwy. Baza takich miejsc np. na Śląsku jest bardzo ograniczona. Pikniki firmowe na Śląsku to wyzwanie dla organizatorów, ale efekt potrafi być zachwycający. Pomysły na organizację pikników na Śląsku są wręcz nieskończone. Możemy więc wybierać spośród pikników w stylu bajkowym, piłkarskim, kosmicznym, kowbojskim, pirackim, czy tropikalnym. Coraz częściej też łączy się rozrywkę z promocją zdrowego stylu życia. Z takiego połączenia powstają imprezy w konwencji fit, czy eko, które są doskonale odbierane przez uczestników.

 

Organizacja pikników firmowych w Katowicach to zadanie trudne, a jednocześnie tak satysfakcjonujące dla organizatora (a w konsekwencji dla klienta i jego Gości). Katowice, nazywane Miastem Ogrodów, to nie tylko tereny zielone, takie jak Park im. T. Kościuszki i Dolina Trzech Stawów, ale przede wszystkim znana już chyba w całej Polsce Strefa Kultury, która dzięki architektonicznym perełkom absolutnie zachwyca. To jednak również silne wartości rodzinne i gościnność, którą widać nawet podczas organizacji pikników, kiedy zapraszamy Gości na teren siedziby firmy, budując w ten sposób wartość marki.

 

Niezależnie od miejsca, czy to będzie piknik firmowy na Śląsku, nad morzem, czy w górach, atrakcje piknikowe należy dobrać precyzyjnie do grupy docelowej. Na eventy odbywające się w ciągu dnia, czyli w większości takie, w których udział biorą dzieci, świetnie nadają się wszelkie dmuchańce - w zależności od motywu przewodniego - np. w kształcie Tajemniczego Ogrodu czy Leśnej Chatki, żyrafy, całej dżungli, tropikalnej wyspy, a nawet statku pirackiego. Zawsze dobrym pomysłem będą kąciki plastyczne dla dzieci z możliwością malowania ich buziek, czy też chodzące żywe maskotki. Świetnie sprawdzają się też różnego rodzaju warsztaty, podczas których dzieci i młodzież poprzez zabawę się uczą, np. Warsztat Młodego Naukowca, Warsztat Logicznego Myślenia czy Warsztat Młodego Programisty.

 

ATRAKCJE NA PIKNIKI FIRMOWE

Co zatem dla dorosłych? Poniżej kilka propozycji atrakcji, jakie warto wziąć pod uwagę, organizując pikniki tematyczne na Śląsku:

 

Piknik piłkarski dla przykładu daje możliwość zarówno tym młodszym, jak i tym nieco starszym, zabawę na Gigantycznych Piłkarzykach, strzelania w Darta czy też gry na Xbox Kinect. Obie grupy będą się również świetnie bawić rozgrywając mecze, ubierając się w koszulki drużynowe lub uczestnicząc w spotkaniu ze znanym piłkarzem.

 

Piknik kosmiczny z kolei obfituje w atrakcje, nawiązujące do podróży kosmicznych i filmów science-fiction. Tu, obok dmuchańców dedykowanych dzieciom, można zorganizować wiele innych aktywności, np. fotobudkę z rekwizytami i strojami ze znanych filmów lub zawody w budowaniu Klonów z klocków LEGO. Dobrą zabawę gwarantuje również kino na świeżym powietrzu, a w tym przypadku emisja np. filmu 'Powrót do przeszłości'

 

Również piknik kowbojski umożliwia przeniesienie Gości w niesamowity świat Dzikiego Zachodu z dmuchanymi Saloonami, turniejami w siłowaniu na rękę czy konkursami na strzelnicy. Oczywiście nie może na nim zabraknąć amerykańskiej wersji mechanicznego byczka z różnymi poziomami trudności.

 

A może piknik motoryzacyjny? Symulatory, zabytkowe samochody, gokarty, tory jazdy, warsztaty z pierwszej pomocy na drodze, czy wyścigi. Warto postawić też na zadania integracyjne, np. wspólne konstruowaniem pojazdów. 

 

Najnowszym trendem są dziś eko pikniki, o czym szerzej tutaj: https://www.exclusive-event.pl/eko-piknik-firmowy

 

Nietypowym pomysłem na urozmaicenie właściwie każdego pikniku firmowego są loty balonem, które doskonale nadają się na imprezy wizerunkowe - zapewnią bowiem możliwość oryginalnego prezentowania logo, zwłaszcza nocą, gdy płomienie palników podświetlają środek. Jest to spektakularna atrakcja, niezwykle widowiskowa i zapierająca dech w piersiach.

 

A wieczorem, już tylko dla dorosłych, warto postawić na tzw. efekt WOW, czyli w tym wypadku atrakcje, które przy świetle księżyca zrobią piorunujące wrażenie. Można tu wykorzystać np. Fire Show, czyli pokaz, w którym przeplatają się ogień, taniec i muzyka. Profesjonalni artyści prezentują niezapomniany, wspaniały spektakl. Sztuczki kuglarskie z płonącymi pochodniami, niebezpieczny taniec z ogniem i pirotechnika to tylko niektóre z elementów, które dodatkowo wzbogacają pokaz. Również fajerwerki, choć wszystkim dobrze znane, mogą sprawić, że Goście wstrzymają oddech.

 

Asortyment piknikowy stale się poszerza. Eventy bogate w wyżej wymienione atrakcje zapewniają dużą widowiskowość i niemałe emocje, gwarantujące sukces każdego pikniku.

 

Gdzie zatem zorganizować piknik firmowy na Śląsku? Jak dobrać najlepsze atrakcje piknikowe w Katowicach? Po odpowiedzi zapraszamy oczywiście do specjalistów z agencji eventowej Exclusive Event.

 

Zobacz również:

www.exclusive-event.pl/podroz-dookola-swiata

www.exclusive-event.pl/eko-piknik-firmowy

www.exclusive-event.pl/eko-trendy-w-organizacji-eventow