JAK ZORGANIZOWAĆ BANKIET TEMATYCZNY ?

Wróć

Bankiet tematyczny to sprawdzony pomysł na organizację udanej imprezy firmowej. Od czego należy jednak rozpocząć działania, jak dobrać odpowiedni motyw przewodni, a co najważniejsze - jakie atrakcje sprawią, że dany wieczór tematyczny pozostanie na długo w pamięci wszystkich Gości? Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych zasad, dzięki którym dowiesz się, jak łatwo i przyjemnie zorganizować bankiet tematyczny.

 

Budżet, czyli ile pieniędzy przeznaczyć na bankiet tematyczny?

Określenie budżetu, jaki może pochłonąć planowana impreza tematyczna to pierwszy i zarazem najważniejszy element planowania każdego wydarzenia firmowego. Znajomość własnych możliwości finansowych pozwoli bowiem mierzyć siły na zamiary oraz zdecydować, na jakiej wielkości bankiet tematyczny możemy sobie aktualnie pozwolić. Budżet eventu pozwala już na samym początku określić także, jakie atrakcje tematyczne możemy zapewnić Gościom, ile osób zaprosić na wydarzenie, jakie gwiazdy mogą uświetnić zabawę oraz gdzie ją zorganizować. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że event tematyczny nie musi być od razu dużą i wymagającą pod względem finansowym produkcją. Może to być również mniejsza i bardziej kameralna impreza, której organizacja bankietu wiąże się ze znacznie mniejszym wydatkiem.

 

Bankiet tematyczny - jaki motyw przewodni?

Motyw przewodni organizowanej imprezy tematycznej należy dostosować do branży, w której operuje firma, zainteresowań, ale też płci zaproszonych Gości oraz okazji, z jakiej bankiet organizujemy. Jeśli naszą grupą docelową są mężczyźni, doskonałym rozwiązaniem będzie elegancki bankiet w stylu Jamesa Bonda z pięknymi hostessami, kasynem, dobrymi drinkami i odpowiednio dobraną muzyką, np. z udziałem orkiestry symfonicznej. Kiedy odbiorcy i okazja dają nam większą swobodę i impreza będzie miała nieco luźniejszy charakter, a udział w niej wezmą pracownicy z osobami towarzyszącymi, warto postawić na muzykę rozrywkową, a więc sięgnąć po tematykę lat 80./90., gdzie królowało disco, luz i bogactwo kolorów.

 

Bankiet tematyczny - miejsce i czas ma znaczenie!

Wszystkie atrakcje, w tym także catering, stroje hostess, dekoracje, itp. powinny współgrać z motywem przewodnim organizowanej imprezy tematycznej oraz być perfekcyjnie dopasowane do jej scenariusza. Nie mniej istotny jest także wybór miejsca, w którym odbędzie się event. Oryginalne wnętrze obiektu, bądź jego otoczenie, może nam pomóc w stworzeniu odpowiedniego nastroju. Jeśli na przykład zdecydowaliśmy się na event w klimacie Steampunk’u, warto rozważyć pod jego organizację stare, industrialne przestrzenie. Na tego typu bankiet tematyczny w Katowicach doskonale sprawdzi się Galeria Szyb Wilson. Analogiczny bankiet tematyczny w Krakowie można zorganizować w obiekcie bogatym w zabytkowe maszyny, jak np. Muzeum Lotnictwa. Przy wyborze miejsca, w którym odbędzie się impreza tematyczna w Katowicach czy w Krakowie należy zwrócić uwagę na jego wielkość i lokalizację. Przestrzeń powinna oferować odpowiednią ilość miejsca, by wszyscy zaproszeni Goście mogli się cieszyć pełną swobodą, a także, by zmieściły się w nim wybrane atrakcje tematyczne. Wydarzenie powinno się odbyć w miejscu, do którego bez problemu będzie można również dotrzeć samochodem, komunikacją miejską lub taksówką. W innym przypadku konieczne jest zorganizowanie Gościom transportu. Po opracowaniu planu wydarzenia i ustaleniu wszystkich szczegółów przychodzi pora na ustalenie terminu, w którym odbędzie się event tematyczny. Warto, aby data ta była na tyle odległa, abyśmy mieli wystarczająco dużo czasu na dystrybucję zaproszeń, doprecyzowanie warunków współpracy z podwykonawcami oraz znalezienie wolnego terminu w obiekcie, na którym nam zależy. W przypadku bankietu tematycznego oraz innych wydarzeń, które powinny odbyć się w ściśle określonym terminie, ich organizacja powinna rozpocząć się na co najmniej kilka miesięcy przed planowaną godziną zero. Unikniemy wtedy dodatkowego stresu związanego z presją czasu. Jak widać, organizacja bankietu tematycznego to wymagające przedsięwzięcie. Jeśli zależy nam na zorganizowaniu niezapomnianego wieczoru tematycznego, warto zastosować się do powyższych wskazówek lub powierzyć to zadanie firmie eventowej, która zatroszczy się o wszystkie aspekty naszego przedsięwzięcia.

 

Zobacz ofertę oraz przykładowe realizacje bankietów tematycznych na www.exclusive-event.pl/oferta/gale-i-bankiety